Příběh projektu NatuBea

NatuBea vám přináší přírodní krásu a nechává za sebou veškerá pozlátka i falešné masky. NatuBea je projekt pro všechny, kteří se umí dívat na svět trochu jinak, mají se rádi a respektují sebe, druhé i celý svět. NatuBea je láskyplná a laskává péče. S úctou k lidem i přírodě.

Láska k přírodě a lidem jako prvotní impuls

Na začátku jsem stála já, Hana Moneam. Sama sobě si pravidelně pokládám jednu otázku: "Proč dělám to, co dělám?" Odpověď je jednoduchá. Vždy mi totiž musí má práce i osobní život dávat smysl. Je pro mě nesmírně důležité, abych byla se svými myšlenkami, pocity, rozhodnutími a konáními ztotožněná. Miluji ten pocit, když péčí o sebe neubližuji jiným lidem ani planetě. Baví mě přinášet praktická řešení, bourat zažité systémy a ukazovat jiný směr. Ráda se učím vlastními chybami a zjišťuji, jak věci fungují. Vždy si jdu vlastní cestou a ráda inspiruji druhé k tomu samému. Cením si lidí i přírody a v nás všech vidím ohromný potenciál. Chci zůstat zdravá a neničit svět kolem sebe.

Tvrdá práce si vyžádala svou daň

Kadeřnicí jsem se stala roku 2000. Bylo mi 29 let a přišlo to náhodou na základě vnějšího impulzu. Podobným způsobem vlastně vzniká vše skvělé v mém životě. V kadeřnictví jsem se učila nové postupy, stále se vzdělávala, pracovala a rostla. Po 14 letech mě ale rychlé životní tempo vysílilo. Cítila jsem se unavená, vyhořelá, plná bolesti, obtěžovaná alergiemi, astmatem a nepříjemným ekzémem na rukou. Má tehdejší práce mi přestala dávat jakýkoliv smysl. Proto jsem se rozhodla se vším skoncovat a dát si alespoň roční pauzu, během které nebudu dělat vůbec nic. Salón jsem zavřela, prodala dům a odstěhovala se za hranice.

Jinový svět dal všemu nový směr

Rok jsem strávila v Egyptě, kde jsem si psychicky i fyzicky odpočinula, ale jako bonus navíc, jsem se zamilovala a našla životního partnera. Po roce jsem se svým manželem nakonec dospěla k rozhodnutí, že se vrátím do ČR i k mé profesi. Nicméně mi bylo jasné, že tentokrát to musím udělat jinak. Přestěhovali jsme se do Prahy s myšlenkou salónu pro ženy s názvem Jinový svět. Spojila jsem se se stylistkou Janou Coufalovou, koučkou a marketingovou vílou Zlatkou Hnátovou a pustila se do společného točení videí pro ženy. S Janičkou jsme obě chtěly pracovat s co nejčistší, nejlépe přírodní, kosmetikou a pomalu a jistě si získávaly nové a nové klientky. Po roce společného působení jsem však měla pocit, že se potřebujeme vydat každá jinou cestou. Online aktivity z Jinového světa pomalinku usnuly a kdo ví, třeba se někdy probudí.

Metoda No poo a rostlinné barvy

V té době se ke mně dostala informace o zcela přírodní péči o vlasy. Měla jsem pocit, že s metodou No poo se mi otevřely dveře do nádherné zahrady plné květů, čistého vzduchu, něžné hudby a laskavých bytostí. Připadalo mi, že mohu zase volně dýchat. Proto jsem začala tuto metodu intenzivně studovat a věnovala veškerý svůj volný čas čtení všech možných zdrojů, zahraničních blogů, příspěvků a zkušeností jiných žen. Samozřejmě jsem No poo začala okamžitě praktikovat i sama na sobě. Společně s ní přišlo také barvení hennou a dalšími rostlinnými barvami. Brzy jsem začala obě alternativní metody v péči o vlasy nabízet v salonu. Ženy byly nadšené a já také.

NatuBea vám chce přinášet krásu i radost

Zatoužila jsem pečovat o klientky ve svém salonu co nejpřírodnějšími metodami, vzdělávat koncové klientky i odborníky a také prodávat výrobky související s přírodní péči o vlasy i pleť. Vše skvěle fungovalo a pomalu se rozrůstalo.

A pak přišel koronavir...

Karanténa otřásla základy každého podnikání a přinutila nás se více či méně zastavit. Díky pauze jsem si uvědomila, že potřebuji změnu, že už nemůžu a ani nechci dělat dvě profese najednou. E-shop i klientela salonu se zvětšily natolik, že už nebylo v mých možnostech zvládat oboje. Věděla jsem, že musím udělat velké rozhodnutí a nucená pauza v salonu mi ukázala, jaké by to bylo bez kadeřnické práce. Musela jsem si přiznat, že konzultace na dálku, vzdělávání a vedení e-shopu mi přináší větší radost a vnitřní klid. Po měsíci a půl zvažování všech možných variant jsem se rozhodla salon zavřít. A co bude dál? 

NatuBea je celostní projekt

Propojujeme a představujeme tři aktivity, díky kterým se NatuBea stává jedním zcela výjimečným celostním projektem. NatuBea má tři "P".

  1. NatuBea vám dopřává péči,
  2. NatuBea vám přináší prodej,
  3. NatuBea má pro vás poradenství.

 

Momentálně se u nás téměř vše děje v online rovině. Náš tým tvořím já (srdce celého projektu), můj muž (který pro vás chystá balíčky) a tři ženy působící v online sféře. Marcela zkouší všemožné recepty na vlastní kůži, připravuje podklady na články a stará se o vás ve FB skupině. Šárka píše a upravuje naše texty, a stará se o náš Instagram. Díky Markétě posíláme všemožné užitečné informace e-mailingem.

Z celého srdce věřím, že NatuBea bude přinášet radost jak těm, kteří se na jejím chodu podílejí, tak i všem těm, pro které vlastně vznikla.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.