Zdravíme všechny příznivce zdravé péče o vlasy a pokožku. Náš e-shop funguje téměř bez omezení, balíčky posíláme a na provozovně v Praze vydáváme zásilky přes okno, po - pá mezi 10:00 a 14:30. Momentálně máme pouze znemožněnou dobírku a poskytujeme platby jen kartou nebo převodem. Kadeřnické služby a prodej v kamenné prodejně je do 24. 3. 2020 zastaven. Další vývoj bude záležet na rozhodnutí vlády. Děkujeme vám za přízeň a přejeme úplně každému, aby zůstal zdráv.

Trichologie - konzultace a unikátní no poo ošetření vlasové pokožky

Co je to trichologie?

 • Je to vědní (lékařský) obor, který se zabývá studiem stavu vlasů a vlasové pokožky.
 • Trichologie získává během posledních let na oblibě, protože stále přibývá lidí, kteří řeší problém s pokožkou. Stále častěji se u dospělých jedinců objevuje například seborea, lupy, alopecie, či lupénka. Většinou se tak děje kvůli přílišné chemii, kterou obsahují kosmetické přípravky a naše tělo na ně začíná reagovat nesnášenlivě.
 • Vznikla propojením oblasti dermatologie, kosmetologie, biologie a genetiky. Hledá odpovědi na problém daného člověka a pokud je správně uchopena a prováděna, přináší dlouhodobou úlevu a řešení daného problému.
 • Ovšem ani trichologie není všemocná a nedokáže vyřešit vše, nicméně s její pomocí můžeme diagnostikovat problém a vyloučit vše, co je pro vlasovou pokožku zatěžující, nefunkční a iritující.

 

Kdo je to tricholog?

 • Tricholog je opravdu výjimečně lékař. Obvykle je to zkušený kadeřník, který se rozhodl zabývat více zdravotním stavem pokožky a vlasů, než módními trendy a estetickým vzhledem účesu. 
 • Potřebuje chápat principy funkce vlasové pokožky a na základě tohoto pochopení doporučit správnou péči.
 • Dobrý tricholog vám nebude chtít za každou cenu prodat zázračné produkty, ale spíše vyloučit z vašeho života vše, co vám nedělá dobře.
 • Musí umět diskrétně a citlivě zjistit, jakým způsobem života žijete a jak pečujete o své tělo zvenčí, i zevnitř, aby vám mohl dlouhodobě pomoci.

 

Pro koho je trichologie potřebná?

Pro všechny, kdo mají jakýkoli problém s vlasy či vlasovou pokožkou.

Typické jsou problémy s:

 • lupy
 • suchou či mastnou pokožkou
 • padáním vlasů

 

Stále roste počet lidí, hlavně žen, kteří vyhledávají co nejpřírodnější cestu v péči o vlasy. I ti často mají problém s lupy nebo padáním vlasů a potřebují trichologické vyšetření či terapii. Důvodem bývá fakt, že sice vymění chemii za přírodu, ale nezmění postup a principy v péči o svoje vlasy. 

Dá se trichologie propojit s principy No poo a přírodní kosmetiky?

Možná jste se setkali s tím, že k "léčení pokožky" je potřeba chemie a někdy tomu tak opravdu může být. Stejně, jako někdy musíme na nějaký aktuální problém nasadit léky/kortikoidy, abychom dosáhli rychlé úlevy a zklidnění, je potřeba někdy sáhnout po chemických přípravcích, které se doporučují v klasické trichologické péči.

Ncméně, pokud má daný tricholog v této oblasti nějaké znalosti a zkušenosti, dokáže pomoct doporučením čistě přírodní terapie no poo bez jakékoli chemie. 

 

Máte problém s vlasy či vlasovou pokožkou a chcete čistě přírodní péči? Objednejte se na trichologické ošetření a terapii. 

Edit: vyšetření kamerou je momentálně nedostupné, můžete se objednat na konzultaci a no poo ošetření (bez kamery).

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.