Umíte si "uvařit" svůj šampon?

Pojďte si s námi uvařit šampon z ayurvédských prášků reethy, shikakai a amly. Dozvíte se vyzkoušený poměr prášků, jak takový šampon uvařit a jak si nejlépe umýt vlasy. Porovnáme použití s domácím šamponem Karkade, který znáte z našeho e-shopu, také jednoduchým na přípravu.

Použité suroviny

Reetha - sama o sobě je přírodním šamponem, díky přírodním saponinům umyje dokonalé mastné vlasy, čistí pokožku od nečistot. Dlouhodobé používání reethy pak činní vlasy pevnější, lesklejší a čisté, působí preventivně proti padání vlasů i tvorbě lupů.

Shikakai - má méně saponinů, proto je samotná vhodná na vlasy, které se moc nemastí. Při dlouhodobém používání jsou vlasy hebké, protizánětlivé látky pomáhají udržet pokožku v harmonii, nevysušuje a je tak i prevencí proti vysušené pokožce a lupům. Pravidelné používání pak brání předčasnému šedivění.

Amla - je přírodní kondicionér, pomáhá udržet vlhkost ve vlasech. Její časté používání zabraňuje třepení konečků, díky obrovskému množství vitamínu C a antioxidantů, je také prevencí proti šedivění.

Na domácí šampon budeme potřebovat od každého prášku jednu lžící, toto množství mi stačilo na umytí hodně mastných vlasů. Zalijeme horkou vodou, cca 350 ml. Do rána necháme odležet, pak dáme vařit, občas zamícháme, vaříme cca 5-10 minut. Hotový šampon necháme znovu odležet, minimálně do vychladnutí.

Tak a teď, jak umýt vlasy. Vlasy pořádně namočíme, promasírujeme a nanášíme domácí šampon ke kořínkům, promasírujeme, necháme téct do délek. Směs  necháme ve vlasech a na pokožce chvíli působit. Stačí i pět minut, takto připravený šampon je velmi účinný.

Šampon má vhodné ph, nepotřebuje tedy kyselý oplach. Je vhodný kdykoliv, neobsahuje humektanty, které by při nízké vlhkosti braly vlhkost z vlasů. Díky amle budou vlasy přirozeně hydratované. Pokud jsou vaše vlasy hodně suché, doporučuji dát na závěr ještě oplach z bezu, který také pomáhá udržet vlasy hydratované a prostřídat tento šampon s jinou no poo metodou.

 

Karkade šampon

Šampon Karkade, který můžete najít u nás na eshopu, navíc obsahuje neem, aloe vera, lněné semínko a sušené květy ibišku.

Neem - pomáhá udržet vlasy lesklé a zdravé. Největší výhodou tohoto prášků je, že pomáhá bojovat s kupy a je vhodný na ekzematickou pokožku.

Aloe vera - je přírodním kondicionér, vlasy jsou po něm lesklé a hydratované. Předchází svědění pokožky hlavy.

Lněné semínko - zabraňuje nadměrnému padání vlasů, slábnutí vlasů, pomáhá i při lupech.

Ibišek - má kyselé ph, zanechává vlasy lesklé, snadněji se rozčesávají, ale zároveň jsou pevnější, působí lehce natuženě.

Použití a přípravu Karkade šamponu najdete u nás na e-shopu.

Karkade šampon má též vyrovnané pH není tudíž vhodné použít kyselý oplach. Karkade šampon také vlasy zbaví mastnoty a nečistot, navíc díky aloe vera a lněnému semínko je více hydratační. Avšak aloe vera i lněné semínko jsou humektanty, takže hydratují vlasy jen když je vysoká vlhkost vzduchu. Při nízké vlhkosti  vzduchu je tím pádem nelze doporučit.

Podělte se s námi o váš výsledek ve fb skupině NatuBea.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.