O nás

Příběh NatuBea

NatuBea vám přináší přírodní krásu a nechává za sebou veškerá pozlátka i falešné masky. NatuBea je projekt pro všechny, kteří se umí dívat na svět trochu jinak, mají se rádi a respektují sebe, druhé i celý svět. NatuBea je láskyplná a laskává péče. S úctou k lidem i přírodě.

Láska k přírodě a lidem jako prvotní impuls

Na začátku stála Hana Moneam a ta sama sobě pravidelně pokládá jednu otázku. Proč dělám to, co dělám? Odpověď je jednoduchá: "Vždy mi totiž musí má práce i osobní život dávat smysl. Je pro mě nesmírně důležité, abych byla se svými myšlenkami, pocity, rozhodnutími a konáními ztotožněná. Miluji ten pocit, když péčí o sebe neubližuji jiným lidem ani planetě. Baví mě přinášet praktická řešení, bourat zažité systémy a ukazovat jiný směr. Ráda se učím vlastními chybami a zjišťuji, jak věci fungují. Vždy si jdu vlastní cestou a ráda inspiruji druhé k tomu samému. Cením si lidí i přírody a v nás všech vidím ohromný potenciál. Chci zůstat zdravá a neničit svět kolem sebe."

Tvrdá práce si vyžádala svou daň

Kadeřnicí jsem se stala roku 2000. Bylo mi 29 let a přišlo to náhodou na základě vnějšího impulzu. Podobným způsobem vlastně vzniká vše skvělé v mém životě. Tehdy jsem se stále jen učila, vzdělávala se, pracovala a rostla. Po 14 letech mě ale rychlé životní tempo vysílilo. Cítila jsem se unavená, vyhořelá, plná bolesti, obtěžovaná alergiemi, astmatem a nepříjemným ekzémem na rukou. Má tehdejší práce mi přestala dávat jakýkoliv smysl. Proto jsem se rozhodla se vším skoncovat a dát si alespoň roční pauzu, během které nebudu dělat vůbec nic. Svůj salón jsem zrušila, prodala dům a odstěhovala se za hranice.

Jinový svět dal všemu nový směr

Rok jsem strávila v Egyptě, kde jsem si psychicky i fyzicky odpočinula, ale jako bonus navíc, jsem se zamilovala a našla životního partnera. Po roce jsem se svým manželem nakonec dospěla k rozhodnutí, že se vrátím do ČR i k mé profesi. Nicméně mi bylo jasné, že tentokrát to musím udělat jinak. Přestěhovali jsme se do Prahy s myšlenkou salónu pro ženy s názvem Jinový svět. Spojila jsem se se stylistkou Janou Coufalovou, koučkou a marketingovou vílou Zlatkou Hnátovou a pustila se do společného točení videí pro ženy. S Janičkou jsme obě chtěly pracovat s co nejčistší, nejlépe přírodní, kosmetikou a pomalu a jistě si získávaly nové a nové klientky. Po roce společného působení jsem však měla pocit, že se potřebujeme vydat každá jinou cestou. Online aktivity z Jinového světa pomalinku usnuly a kdo ví, třeba se někdy probudí.

Metoda No poo a rostlinné barvy

V té době se ke mně dostala informace o zcela přírodní péči o vlasy. Měla jsem pocit, že s metodou No poo se mi otevřely dveře do nádherné zahrady plné květů, čistého vzduchu, něžné hudby a laskavých bytostí. Připadalo mi, že mohu zase volně dýchat. Proto jsem začala tuto metodu intenzivně studovat a věnovala veškerý svůj volný čas čtení všech možných zdrojů, zahraničních blogů, příspěvků a zkušeností jiných žen. Samozřejmě jsem No poo začala okamžitě praktikovat i sama na sobě. Společně s ní přišlo také barvení hennou a dalšími rostlinnými barvami. Brzy jsem začala obě alternativní metody v péči o vlasy nabízet v salónu. Ženy byly nadšené a já také.

NatuBea je celostní projekt

NatuBea je prodej přírodních produktů a také vzdělávání o co nejpřírodnějších cestách v péči o vlasy a pokožku. Salon NatuBea v Praze jsem po dlouhém zvažování všech variant zavřela, abych se mohla naplno věnovat vedení celého projektu a také vzdělávání kadeřníků. V současné době pro vás řipravujeme katalog kadeřnictví, která pracují co nejpřírodnější cestou.

NatuBea vám chce přinášet krásu i radost

Zatoužila jsem pečovat o klientky ve svém salónu co nejpřírodními metodami, vzdělávat koncové klientky i odborníky a také prodávat výrobky související s přírodní péči o vlasy i pleť. Proto jsem založila e-shop NatuBea a dala dohromady tým lidí, kteří se na projektu podílí. V současné době je salon zavřený a já se věnuji už jen eshopu a vzdělávání. V týmu NatuBea jsem já (Hanka), můj muž (Eslam), který pro vás chystá balíčky a tři ženy působící v online sféře. Marcelka má pod palcem stránku i skupinku na Facebooku, zkouší všemožné recepty na vlastní kůži. Šárka, která upravuje všechny texty. A Markéta, která připravuje a odesílá naše novinky, recepty, ebooky a newslettery. Z celého srdce věřím, že NatuBea bude přinášet radost jak těm, kteří se podílejí na jejím chodu, tak i všem těm, pro které vlastně vznikla.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.