Hydratační mycí maska

Jogurtová mycí maska

 

Delší dobu mě lákalo vyzkoušet masku z jogurtu ale zároveň jsem měla strach, aby po ní nebyly vlasy mastné. Vlasy se mi u kořínků rychle mastí, ale zároveň, při nedostatku péče, se mi snadno vysuší délky. Hlavou se mi tedy honila otázka: “Bude to fungovat?” Nezbývalo, než to zkusit :)

 

Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet masku, která vlasy zároveň umyje, bude je hydratovat a vyživovat, díky čemuž se budou i snadno rozčesávat.

 

To, že jsem chtěla aby maska byla i mycí, mě zase zavedlo k indickým auyrvédským bylinkám. Inspirovala jsem se na internetu, jen jsem masku trochu vyladila podle svých potřeb.

 

Co a proč jsem do své masky vybrala?

  • Reethu, protože obsahuje saponiny, skvěle myje. Vlasům dodá lehkost a objem.

  • Amlu, protože to je přírodní kondicionér a pozitivně působí i na pokožku.

  • Shikakai, protože obsahuje mnoho vitamínů, posiluje vlasové kořínky. Zabraňuje vysušování vlasů. Preventivně působí proti lupům.

  • Aloe vera, protože hydratuje.

  • Jogurt, protože díky bílkovinám a zinku pečuje o pokožku hlavy. Díky tomuto bude pokožka v rovnováze, nebudou se tvořit lupy a nebude svědit.

 

RECEPT:

Půl lžíce reethy

1 lžíce amly

2 lžíce shikakai

1 lžíce aloe vera

cca 200 ml jogurtu

 

POUŽITÍ:

Bylinky jsem zalila troškou horké vody, jen tolik, aby šly rozmíchat. Až vychladly, přidala jsem jogurt. Nanesla jsem na vodou umyté vlasy, z kterých jsem vymačkala vodu. Nejvíc směsi jsem nanesla k pokožce, zbytek do délek. Zabalila jsem do ručníku a nechala  jsem masku půlhodinu působit. Poté jsem promasírovala, přilila trochu vody a zase promasírovala. Nakonec důkladně vypláchla vodou.

 

VÝSLEDEK:

Jogurtovou masku jsem zkoušela dvakrát za sebou, vždy na mastné vlasy u hlavy, které ale byly před použitím masky v délkách suché. Poprvé jsem masku nechala ve vlasech jen půlhodinu a byla jsem mile překvapená, že vlasy jsou opravdu umyté. Byly vzdušné a hebké. Už první aplikace pomohla i na ty suché konce, ale úplně spokojená jsem až po druhém použití masky. Vlasy byly opravdu hodně vysušené a potřebovaly tak hodně opečovat. Podruhé jsem nechala působit hodinku, nicméně viditelný rozdíl nevidím, půl hodiny stačí.

 

Inspirovaly jsme vás? Jaké masky máte rády vy?

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.