Na začátku byl Egypt...

Znáte také svoje proč?

Jak často si pokládáte otázku: „Proč dělám to, co dělám?“. Já celkem pravidelně, a moje odpověď zní: „Moje práce i osobní život mi musí dávat smysl. Je pro mě nesmírně důležité, abych byla se svými myšlenkami, pocity, rozhodnutími a konáními ztotožněná. Abych se cítila dobře a mohla jít vyrovnaná spát. Miluji ten pocit, když můžu být sama sebou a neubližovat jiným lidem ani planetě. Baví mě přinášet praktická řešení, bourat zažité systémy a ukazovat jiný směr. Ráda se učím vlastními chybami a zjišťuji, jak věci fungují. Vždy si jdu vlastní cestou a ráda inspiruji druhé k tomu samému. Cením si lidí i přírody, a v nás všech vidím ohromný potenciál. Ráda využívám všeho, co nám planeta a pokrok nabízí, ale potřebuji vědět, že tím neničím sebe, ani svět kolem sebe.“

Tvrdá práce si vyžádala svou daň

Jmenuji se Hana Moneam a svůj příběh začínám vyprávět v roce 2000, kdy jsem se stala kadeřnicí. Bylo mi 29 let a přišlo to vlastně náhodou, na základě vnějšího impulzu. Tehdy jsem žila na Vysočině, byla jsem vdaná a měla jsem syna na prvním stupni základní školy. A také jsem začala hodně pracovat. Učila jsem se za pochodu, tvořila, vzdělávala se a rostla na všech úrovních, jak pracovně, tak i lidsky.

V roce 2008 jsem se rozvedla a zůstala na vše sama. Tehdy jsem také, kromě práce ve svém salonu, začala působit v československém týmu SCHWARZKOPF na pozici asistent technologa. Byly to v něčem hezké, ale dost i náročné časy. Chtěla jsem všem vyhovět a dokázat, že jsem dost dobrá.

Po 14 letech v kadeřnickém odvětví mě rychlé životní tempo, neustálé pečování o druhé i zvraty v mém osobním životě poměrně dost vyčerpaly.

Cítila jsem se unavená, vyhořelá, obtěžovaná alergiemi, astmatem a kvůli chemii v kadeřnictví také nepříjemným ekzémem na rukou. Má práce mi přestala dávat smysl a nepřinášela mi tolik potřebnou radost. Můj syn dospěl a odstěhoval se. Potřebovala jsem pauzu, během které bych nedělala vůbec nic. Kadeřnický salon jsem tedy zavřela, prodala svůj dům a na konci roku 2014 jsem se vydala na cestu. Odstěhovala jsem se do úplně jiného světa. Do Egypta.

Tady už jsem věděla... (1)

Možná se ptáte, proč zrovna Egypt. Potřebovala jsem slunce, moře, vnitřní klid a usměvavé tváře optimisticky naladěných lidé. To vše jsem zažívala, když jsme s mou nejlepší kamarádkou létaly do Egypta na dovolenou. Zní to praštěně? Asi ano. Udělali byste to také? Že ne? Zkuste si představit, že najdete svůj „Egypt“. Místo, kde na vás čeká klíč k vašemu skutečnému já. Věřím, že vaše odpověď by pak zněla „ano“. Váš Egypt ale může být kdekoliv, například i na vaší zahradě nebo vedle vašeho současného muže.

Dar Egypta mi dal sílu znovu tvořit

Rok, který jsem nakonec v Egyptě strávila, mi nesmírně pomohl. Dal mi několik darů, za které jsem moc vděčná. Psychicky i fyzicky jsem si odpočinula, našla jsem svoji sílu, vnitřní klid a sebevědomí. A jako bonus navíc jsem se zamilovala a poznala životního partnera. Jak? Viděli se, zamilovali se, začali spolu žít. Klišé jako z hloupého romantického filmu, já vím, ale tak to opravdu bylo. Potkali jsme se ve třech. Moje tehdejší kamarádka měla schůzku se zaměstnancem realitky, který jí ukazoval možné byty k pronájmu. Líbil se mi, já jsem se líbila jemu. Pak jsme šli na kafe, strávili spolu večer v klubu a tam jsme si celou noc povídali, jen my dva. Tím začal náš společný život. Strávili jsme 10 měsíců v Hurghadě, vzali jsme se a nakonec jsme dospěli k rozhodnutí, že se přesuneme do ČR.

2015 (1)

Do Prahy jsem se nejdříve přesunula já a začala jsem zařizovat prostor k novému společnému životu. Mysleli jsme si, že manžel přijede za 2 - 3 měsíce za mnou. Tehdy jsme bohužel nevěděli, že budeme 2,5 roku bojovat s českou ambasádou, aby manžela vůbec pustili přes hranice. Byli jsme manželé a nemohli jsme být fyzicky spolu, ale nevzdali jsme to. Mentálně nás tato zkušenost ještě více posílila a taky propojila na hlubší úrovni. Museli jsme žít každý jinde a nemohli jsme zastavit čas. Já jsem se znovu pustila do podnikání a manžel za nějaký čas odletěl pracovat do Dubaje. Mezitím jsme dokola řešili vízum, podávali odvolání, a později dokonce i žalobu.

Jinový svět dal všemu nový směr

Je jaro 2016 a jsem se rozhodla vrátit ke své profesi, nicméně mi bylo jasné, že tentokrát to musím udělat jinak. Začala se mi v hlavně rodit myšlenka salonu pro ženy s názvem Jinový svět s přírodní péčí o vlasy. Navázala jsem spolupráci se značkou NATULIQUE, která zrovna přišla do ČR, stejně jako já do Prahy. Našla jsem si prostor a otevřela malý kadeřnický salon. Spojila jsem se se stylistkou Janou Coufalovou a koučkou Zlatkou Hnátovou. Společně jsme se pustily do společného točení videí pro ženy. S Janičkou jsme obě chtěly pracovat s co nejčistší, nejlépe přírodní, kosmetikou a pomalu a jistě jsme získávaly nové a nové klientky.

14290065_1077428429038407_610397343948590433_o

Po roce společného působení jsem však měla pocit, že čím dál víc a víc nestíháme a vzdalujeme se. Navíc jsme všechny tři zjistily, že se potřebujeme vydat jinou cestou. Online aktivity z Jinového světa pomalinku usnuly a já jsem se opět naplno pustila do kadeřnického řemesla, tentokrát už sama.

NATUBEA vznikla vlastně náhodou

V době, kdy jsem už v salonu pracovala s přírodní kosmetikou NATULIQUE, se ke mně dostala informace o zcela přírodní péči o vlasy. Že by zase náhoda? Možná. Pravdou je, že když jsem poprvé slyšela pojem „no poo“, tušila jsem, že se mi otevírají dveře do nádherné zahrady plné krásných rostlin, čisté radosti, něžných vůní a laskavých bytostí. Připadalo mi, že mohu zase volně dýchat a pracovat ještě svobodněji.

Začala jsem tuto metodu ještě intenzivněji studovat a věnovala veškerý svůj volný čas čtení všech možných zdrojů, zahraničních blogů, příspěvků a zkušeností jiných žen. Společně s metodou no poo přišlo také barvení hennou a dalšími rostlinnými barvami. Brzy jsem začala obě alternativní metody péče o vlasy nabízet v salonu. Ženy byly nadšené a já také.

Zatoužila jsem nejen pečovat o klientky co nejpřírodnějšími metodami, ale také předávat nabyté vědomosti dále a nabízet vlastní výrobky. Proto jsem v roce 2018 založila e-shop NatuBea a salon Jinový svět se začal postupně přetvářet v NatuBeu. Tehdy jsme také vyhráli soud a konečně do ČR přiletěl můj muž. Nová kapitola našeho společného života i podnikání mohla opravdu začít.

Kdo stojí za projektem NATUBEA?

V srpnu 2018 se ke mě zase na chvíli připojila Zlata. Neměla jsem ale z naší spolupráce dobrý pocit a cca půl roce jsme se definitivně pracovně rozešly. Poté jsme s manželem založili s.r.o. a vznikl tým, který se na projektu NatuBea podílí dodnes. Jsme to my dva, když nepočítám externí pomocníky. Já (Hanka), jsem mentorkou, průvodkyní, markeťačkou, nákupčí i klientským servisem. Můj manžel Eslam pro vás chystá naše směsi, plní sáčky bylinkami a pečlivě chystá balíčky. 

Marcelka vám pomáhá a trpělivě radí na našem chatu, odpovídá na e-maily a působí jako moderátorka v naší Facebookové skupině. Navíc zkouší všemožné recepty na vlastní kůži a připravuje mi různé podklady.

71271451_3008927232469153_4949075091305529344_o

Radost je skvělý hnací motor

Téměř 2 roky jsem se těšila z růstu popularity salonu i e-shopu. Zvládala jsem vést e-shop a zároveň pracovat v salonu. Po čase jsem se ale s každým měsícem cítila vyčerpanější a vnitřně čím dál více rozladěná. Věděla jsem, že už nezvládnu dělat dvě (nebo vlastně několik) profesí naráz, a že se brzy budu muset rozhodnout, co a jak dál.

Zastavil se celý svět, co teď?

V březnu 2020 přišel Covid-19. Nikdo s ním nepočítal, nikdo ho neznal a nikdo netušil, co bude dál. Zastavil se celý svět a mnohým z nás byl dopřán prostor k zamyšlení. Po počáteční panice jsem se sama sebe začala ptát: „Kudy se chci vydat? Co je pro mě důležitější? Salon, nebo e-shop? Dělám pořád ještě to, co mi opravdu přináší radost?“.

Po měsíci zvažování všech variant, přemýšlení a naciťování se na sebe sama, jsem se rozhodla salon v Praze zavřít. Celou svou pozornost jsem začala plně věnovat e-shopu. Vnímám ale, že NATUBEA není „jen“ e-shop, ale také propagace celostního přístupu k přírodní péči a zároveň vzdělávací program. Slovní spojení no poo postupně měníme na živou péči.

Živá péče je příjemná, snadná a má budoucnost

Chceme vás inspirovat, dělat vám radost a také vám zjednodušovat život. Chceme přinášet to nejlepší, co živá péče nabízí. Na našem e-shopu proto najdete nejen skvělé přírodní produkty, ale také informace, jak nejlépe začít a používat tuto péči o vlasy a pokožku. Moc vám všem děkuji

Z celého srdce věříme, že NATUBEA bude přinášet radost vám všem, pro které vznikla. Stejně jako nám, kdo jsme stáli u jejího zrodu a podílíme se na jejím chodu.

 

Vaše Hanka